Elektronik Sigara Kulübü, E-Sigara, Likit, Destek Forumu

Tam Versiyon: E-Sigara Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
E-Sigara Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Elektronik sigaraya başlayan bir çok kişi tecrübesiz ve deneyimsizliği sebebiyle hatalar yapabiliyor. Coil yanması, yanlış likit tercihi gibi bir çok sorun ile karşılaşıyor. Aşağıda yeni başlayan e sigara kullanıcılarının özellikle dikkat etmesi gereken başlıkları ele aldık.

1 . Kuru Çekimden Uzak Durun
Elektronik sigara ile kuru çekim yapmak yani cihazda elektronik sigara likiti bulunmadan buhar çekmeye çalışmak elekronik sigara kullanıcılarının uzak durması gereken şeylerin başında gelir. Kuru çekim elektronik sigaradan istenmeyen bir yanık kokusunun yayılmasına sebep olduğu gibi aynı zamanda cihazın atomizerinin kısa zamanda yıpranmasına yol açar.

2 . Tank Temizliğini Unutmayın
Hayalet aroma sendromu adı da verilen bu durum e-likit aromasını sık sık değiştiren ancak tankını temizlemeyen kişilerde yaşanan bir durumdur. Daha önce kullanılan elektronik sigara likitinin tadını almak anlamına gelen bu durumu önlemek için sık sık farklı aromaları tercih eden kullanıcılar aroma geçişlerinde tanklarını çok iyi temizlemeli ya da elektronik sigara likiti seçerken keskin aromalardan uzak durmalıdır.

3 . Aşırı Nikotinden Kaçının
Elektronik sigara likitlerinin en önemli avantajlarından biri nikotin seviyesinin istenilen oranda seçilebilmesidir. Aşırı nikton, “Nikotin Hastalığı” adı verilen titreme, tansiyon düşüklüğü gibi çeşitli belirtilere yol açabileceği için eğer elektronik sigaraya yeni başlanıyorsa yeterli bir nikotin seviyesinden başlamak ve buna uygun bir likit satın almak gerekebilir. Elektronik sigara likiti tercihlerinde ayrıca nikotin derecesini yavaş yavaş düşürebilmek ya da nikotinsiz likit çeşitlerinden satın alabilmek de mümkündür.

4 . Farklı Likitleri Deneyin
Elektronik sigara likitlerini incelediğinizde onlarca likit aroması ile karşılaşabilirsiniz. The Malco Likit çeşitlerinde de görebileceğiniz likit türleri içerisinde çilek, böğürtlen, limon, portakal, şeftali gibi meyve aromalı likitler bulabileceğiniz gibi tütün aromalı likit türlerini de tercih edebilirsiniz. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken şey bir likit çeşidini çok uzun süre kullanmamak. Çok uzun süre kullanılan bir aroma tat alma duyunuzda zayıflamalar meydana getirebilir. Örneğin sürekli tatlı aromalı likitleri kullanmak bir süre sonra yediğiniz tatlılardan yeterince tat almamanıza yol açabilir. Buharcı dili adı verilen bu durumun önüne kolayca geçebilmek için kullandığınız likitten sonra 1 -2 hafta yalnızca mentol aromalı likitleri tercih ederek durumu nötrleyebilir, tat alma duyunuzu yeniden güçlendirebilirsiniz.
Merhaba 
Mentol aromalı likitler zarar lımı?
Likit markası önerırmısınız?
(25-02-2020, Saat: 03:03)Musmusu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Merhaba 
Mentol aromalı likitler zarar lımı?
Likit markası önerırmısınız?

Merhaba, mentol aromalı likitlerin zararlı olabileceği konusunda henüz bir çalışma yok.
İthal premium likit markalarını tercih etmenizi tercih ederiz. Önrebileceğim markalar; Five Pawns, Yogi, Dinner Lady, Cuttwood gibi markalar kaliteli içeriklerle kalite standartlarına uygun üretim yaparlar.